Головна » Бетон
Класифікація міцності бетону
Особливості марок бетону: опис та характеристики
Займаючись будівельними роботами, потрібно правильно підібрати бетонну суміш, яка гарантуватиме міцність та відповідатиме потрібним вимогам. Для цього в першу чергу звертають увагу на марки та класифікацію бетону. Тому пропонуємо розібратися із тим, що таке марка бетону, як вона визначається, як обрати потрібний бетон, в залежності від того чи іншого завдання.
Поняття маркування та класифікації
Класифікація бетонів відповідає за міцність речовини. Від того, якою буде міцність на осьовий стиск, залежить здатність бетонної суміші чинити опір до зовнішніх навантажень та руйнування.
Класифікація бетону відбувається в залежності від міцності суміші. Клас ідентифікується літерою В, а також цифрами, вони демонструють тиск у мегапаскалях (МПа).
Також поряд із класами визначається і марка. Її позначають літерою М, цифри – від 50 до 1000. цей показник відповідає за рівень міцності на стиск. Чим вищою буде саме ця цифра, тим важчим буде бетон.
Щоб розуміти відповідність між марками та класифікацією, пропонуємо ознайомитися із таблицею:
Марка по міцності |
Клас бетону |
М100 |
В7,5 |
М150 |
В12,5 |
М200 |
В20 |
М250 |
В22,5 |
М300 |
В25 |
М400 |
В30 |
М450 |
В35 |
Основні характеристики різних за міцністю бетонів
Щоб розуміти, який замовити бетон у Львові, потрібно розібратися із основними характеристиками кожного класу.
М-100 В-7,5
Цей варіант бетонної суміші є найбільш легким. Використовується для підготовчих робіт – створення стяжки, тонких шарів на піщані подушки чи ущільнені ґрунти. Часто такий бетон використовують, щоб готувати підлогу, монолітні несучі конструкції.
Займаючись підготовчими роботами, спочатку потрібно відлити ґрунтове ущільнення. Головна мета застосування такого виду бетону – не допустити витікання цементного молочка із несучих конструкцій. Це важливо для збереження міцності бетонних споруд.
Широко поширене застосування М-100 В-7.5 в сфері дорожнього будівництва, щоб робити заготівлі під основний шар дорожнього полотна. Цей вид суміші підходить для фіксації поребриків, встановлення архітектурних форм та ін..
М-150 В-12,5
Класи бетону за міцністю М150-12,5 застосовуються як підготовчий матеріал, щоб виконувати стяжку підлоги, тротуарів, заливки монолітних плит та фундаментів.
М-150 В-12,5 міцний, тому ця марка є найбільш вживаною при створенні плит і доріжок із бетону.
М-200 В-15
Найчастіше така марка використовується, щоб виготовляти бетонні стяжки підлоги, відмостки, доріжки, фундаменти. Такий рівень міцності дозволяє вирішити чималий спектр будівництва вдома:
- створити площадки;
- залити плиткові, свайні та стрічкові фундаменти;
- виготовити бетонні сходи.
Зустрічається використання М-200 В-15 при створенні монолітних подушок для основного дорожнього покриття.
М-250 В-20
Основна сфера застосування – виготовлення фундаментів монолітного типу. Сюди відносять і стрічкові, і плиткові, і свайні, і малонавантажені перекриття. Також підійде для виготовлення сходів, підпірних стін, заборів.
М-300 В-22,5
Цей вид бетону – універсальний варіант для виконання різноманітних будівельних потреб. За допомогою таких сумішей можна створювати стрічковий або монолітний фундамент як для звичайного будинку, так і для заміського котеджу.
М-350 В-25
Сфера застосування – створення несучих стін, плит, що використовуються для перекриття, колон, балок, конструкцій із залізобетону. Також підходить для відливу монолітних фундаментів.
М-400 В-30
Головне застосування – виконання заливки чаші басейнів, поперечних балок, гідротехнічних споруд, підпірних стінок, конструкцій мостів, цокольних поверхів монолітних будівель.
М-450 В-35
Використовується, щоб створювати мостові конструкції, гідротехнічні споруди, сховищ банків. Також використовується при будуванні метрополітенів.
Поради при підборі потрібної марки
Щоб розуміти, яка марка бетону для фундаменту чи іншої конструкції потрібна, варто звернути увагу на такі моменти:
- вагу майбутньої споруди, рівень навантажень на неї, скільки поверхів планується, чи потрібен підвал;
- матеріал, із якого буде здійснюватися будівництво – дерево, цегла чи газобетон;
- «наповнення» будинку – комунікації, побутові прилади та ін..;
- геологічні дослідження ділянки, потрібно визначитися із характеристиками землі, рівнем підземних вод та ін..;
- кліматичні особливості регіону – рівень морозів, тривалість дощів на рік та ін..
Також потрібно розуміти, скільки коштує бетон. Це залежить від його характеристик. Чим більшим та вищим буде будівля, чим сильніше навантаження, тим міцнішим повинна бути бетонна суміш. У високих марках більше цементу потрібної міцності. У нас можна замовити оптимальний склад бетону із доставкою по Львову та області.